Serie A
0

Robinhov prvijenac, Pato zabio dva puta

U talijanskoj nogometnoj Seriji A 7. kolo su utakmicom na San Siru otvorili nogometaši Milana i Chieva. Domaćin je s 3-1 pobijedio gosta iz Verone.

Gledatelji na San Siru su se mogli fino zabaviti gledajući driblinge i maštovite akcije pri čemu su prednjačili Brazilci Pato, Ronaldinho i Robinho, ali su minijaturama skloni bili i Ibrahimović i Pirlo.

Kako god, Milan je pobijedio, iako ih je donekle sputao pogodak Slovenca Boštjana Cesara u 70. minuti, kojim je Chievo smanjio na 2-1. Nakon toga je Chievo mogao čak i izjednačiti, no sve je ipak zaključeno u ritmu Milana.

Ronaldinho je asistirao Robinhu, a ovaj je, prošavši golmana, zabio iskosa u nebranjenu mrežu za konačnih 3-1. Zbilo se to u 90. minuti, a to je ujedno bio prvi pogodak Robinha u Milanovom dresu. U igru je ušao u 69. minuti umjesto sunarodnjaka Pata.

Baš je Pato bio strijelac prva dva gola Milana. Oba je puta zabijao nakon asistencije Zlatana Ibrahimovića.

Ovom pobjedom je Milan, barem privremeno do nedjelje, zasjeo na prvo mjesto tabele.