Dominacija
542

Rijeka u finalu Kupa Hrvatske savladala Dinamo i osvojila duplu krunu

Nogometaši Rijeke pobijedili su u Varaždinu u finalu Kupa Hrvatske ekipu Dinama rezultatom 3:1 i osvojili duplu krunu ove sezone.

Modri se tako nakon gubitka prvenstva nisu uspjeli revanširati Rijeci, koja je večeras bila mnogo rasterećenija jer je glavni posao, osvajanje titule prvaka, obavila vrhunski.

Nešto bolju igru u prvom poluvremenu Rijeka je krunisala golom Gavranovića u 24. minuti na asistenciju Andrijaševića.

Ipak, osam minuta prije odlaska na odmor Olmo je poravnao rezultat i prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 1:1.

Samo što se krenulo s centra u nastavku večeras sjajni Gavranović je ponovo doveo Rijeku u prednost.

Pitanje pobjednika riješio je u 72. minuti Župarić, koji je svojim golom postavio konačnih 3:1 za Rijeku.

Reprezentativci BiH Armin Hodžić i Amer Gojak zaigrali su od prve minute u poraženoj ekipi i obojica su zamijenjeni u drugom poluvremenu.