29

Rijeka preokretom došla do trijumfa nad Sarajevom

Preokretom rezultata fudbaleri Rijeke došli su do trijumfa nad prvakom Bosne i Hercegovine, Sarajevom u prijateljskom susretu igranom u Sloveniji.

Konačan rezultat utakmice glasio je 3:1 u korist hrvatskog kluba, iako je naš šampion nakon prvog poluvremena imao minimalnu prednost.

Meč su pokušajima iz daljine otvorili Anas Sharbini i Haris Duljević. U 25. minuti opasan po gol svog bivšeg kluba bio je Leon Benko. Osam minuta kasnije Sarajevo dolazi u vodstvo pogotkom Bojana Puzigaće na asistenciju Krstea Velkoskog.

Rijeka je do izjenačenja došla u desetoj minuti nastavka golom Anasa Sharbinija. Četiri minute kasnije Balaj je pogodio stativu Oštrakovićevog gola. U 65. minuti pogotkom Tomečaka Rijeka je došla do preokreta, da bi u finišu konačnih 3:1 postavio potencijalni reprezentativac BiH Zoran Kvržić.