108

Rezervista Škoda vratio Česima nadu i pogodio za 2:1 protiv Hrvatske

U 2. kolu grupe D Evropskog prvenstva u Francuskoj Hrvatska vodi protiv Češke rezultatom 2:1 i na pragu je plasmana u osminu finala.

Hrvatska je mnogo bolja od Češke u ovom meču i pokazala je da ona dominacija protiv Turske u 1. kolu (1:0) nije bila slučajna.

Vatreni su poveli u 37. minuti golom Perišića i s minimalnih 1:0 otišlo se na odmor. Nakon početka drugog dijela Hrvatska je zaigrala istim intenzitetom i bila je bolji tim.

Hrvatska je do novog gola stigla u 59. minuti kada je Rakitić iskoristio pas Brozovića i matirao Čeha. Prethodno je katastrofalnu grešku napravila odbrana Češke.

Očajna Češka je ipak uspjela postići pogodak kada je rezervista Škoda samo devet minuta poslije ulaska u igru pogodio za 2:1 u 76. minuti i tako vratio nadu Češkoj.

Hrvatskoj će pobjeda u ovom meču značiti i ovjeru plasmana u osminu finala.