Premijer liga BiH
95

Rezervista Handžić donio Sarajevu pobjedu protiv Radnika za ostanak na liderskoj poziciji

(Foto: D. S./Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva pobijedili su na Koševu u okviru 12. kola Premijer lige BiH ekipu Radnika rezultatom 2:1.

Ekipa Husrefa Musemića je tako stigla do četvrte uzastopne pobjede te je potvrdila odličnu formu, dok se tim iz Bijeljine vratio porazima nakon remija sa Zvijezdom 09 u prošlom kolu.

Prvo uzbuđenje na utakmici viđeno je u devetoj minuti, kada je Kovačević odbranio udarac Hadžića, a već u narednom napadu je Sarajevo povelo nakon sjajne akcije i gola Velkoskog.

Igra se potom primila, a onda je uslijedio šok za domaće navijače budući da je Glišić iskoristio uspavanost odbrane Bordo tima i donio izjednačenje. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Navijači su u drugom poluvremenu gledali očajnu nogometnu predstavu bez mnogo ozbiljnih prilika za postizanje gola, ali su domaći ipak smogli snage i stigli do pobjede.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je rezervista Handžić u 76. minuti iz prve šanse u drugom poluvremenu.

Sarajevo je s večerašnjom pobjedom prestiglo Zrinjski na liderskoj poziciji i u odnosu na Mostarce ima dva boda više. S druge strane, Radnik je ostao na sedmom mjestu.