42

Reprezentacija Srbije u šest minuta promijenila četiri kapitena

Piše: Edin Isanović
Nogometna repreznetacija Srbije večeras je u Beogradu poražena od Portugala rezultatom 2:1 u posljednjoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Euro.

Na taj način "Orlovi" su okončali kvalifikacije na pretposljednjem mjestu u grupi.

Zanmiljiv detalj desio se u periodu od 79.do 85. minute utakmice kada je kapitenska traka promijenila četiri vlasnika. Aleksandar Kolerov izašao je u 79.minuti i traku je predao Nemanji Matiću.

Nogometaš Chelsea bio je kapiten samo tri minute. Zbog udaranja jednog igrača Portugala dobio je direktni crveni karton pa je traku predao Zoranu Tošiću.

Strijelac jedinog pogotka za Srbiju zamijenjen je u 85. minuti. Nogometaš CSKA iz Moskve je pogriješio kod drugog gola Portugala pa je selektor Radovan Ćurčić odlučio da u igru ubaci Sulejmanija.

On je traku na kraju predao Vladimiru Stojkoviću. Iako se i golman nacionalnog tima Srbije povrijedio pred sami kraj meča, kapitenska traka je ostala kod njega do posljednjeg sudijskog zvižduka.