Prijateljski meč
74

Reprezentacija Brazila uvjerljivo slavila protiv Rusije u Moskvi

Reprezentacija Brazila pobijedila je na Luzhniki Areni u Moskvi u prijateljskoj utakmici selekciju Rusije rezultatom 3:0.

Već u petoj Akinfeev je sjajno odbranio udarac Jesusa, a uzvratio mu je Alisson s druge strane odbranivši šut Samedova.

U posljednjih deset minuta prvog poluvremena viđene su po dvije dobre prilike s obje strane. Costa i Wilian su bili neprecizni za Brazilce, a šanse za Ruse upropastili su Zobnin i Smolov pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku je Brazil zaigrao znatno bolje i nakon propuštenih prilika Paulinha i Silve, Miranda zakucava loptu u mrežu za 1:0.

Paulinho je potom katastrofalno pucao iz dobre situacije, ali ga je popravio Coutinho, koji golom iz penala udvostručuje prednost Brazila.

Konačnih 3:0 postavio je Paulinho nakon odličnog centaršuta Williana.

Rusi su do kraja meča preko Dzagoeva i Miranchuka mogli ublažiti poraz, ali se rezultat ipak nije mijenjao.