Primera
0

Remi Villarreala, Malaga nastavila blijedi niz

Nogometaši Villarreala odigrali su 1-1 na gostovanju kod Sporting Gijona u susretu 9. kola španske Primere.

Bio je to susret u kojem su oba gola postignuta iz jedanaesteraca, a Villarreal je izbjegao poraz doslovno u posljednjim trenucima.

Naime, u 69. minuti je Sporting došao do vodstva nakon što je Diego Castro Gimenez realizirao udarac s bijele tačke koji je prethodno skrivio Gonzalo igravši rukom u vlastitom kaznenom prostoru. Vodio je sastav iz Gijona do sudijske nadoknade, kada je Sebastian Eguren u svom šesnaestercu faulirao Carlosa Marchenu. Siguran izvođač u drugoj minuti dodatnog vremena bio je Giuseppe Rossi.

Od ostalih utakmica spomenimo 2-1 pobjedu Real Sociedada na gostovanju kod Malage. Peti je to poraz Malage u isto toliko susreta na domaćem terenu, koji ju je gurnuo u zonu ispadanja na 18. mjesto tabele.

Malaga je svih sedam bodova ove sezone osvojila u gostima, a Real Sociedadu je ostvareni trijumf bio premijerni u gostima.

Primera, 9. kolo:

Deportivo La Coruna – Espanyol 3-0 (Adrian 28, Lopo 76, Colotto 87) Malaga – Real Sociedad 1-2 (Juanmi 77 / Griezmann 43, Llorente 55)

Racing Santander – Osasuna 4-1 (Bakircioglü 27, Rosenberg 35, 62, Torrejon 85 / Nekounam 59-11m) Sporting Gijon – Villarreal 1-1 (Gimenez 69-11m / Rossi 90+2-11m)

Kasnije: Atletico Madrid – Almeria Athletic Bilbao – Getafe

Tabela: 1. Real Madrid 23, 2. Barcelona 22, 3. Villarreal 20, 4. Valencia 17, 5. Espanyol 15...