Primera
0

Deveta domaća pobjeda Villarreala

Odigrane su prve četiri utakmice 19. kola španske Primere, a nogometaši Villarreala su nastavili s odličnim igrama.

Na svom je terenu Villarreal pobijedio Osasunu 4-2 i tako došao do devete domaće pobjede u Primeri, u deset odigranih utakmica. Jedino je Valencija izdržala sav pritisak na Madrigalu i uzela bod (1-1).

Spomenimo i da je do ove subote Villarreal u devet utakmica primio samo tri pogotka kao domaćin, a u 90 minuta s Osasunom dva. No, u niti jednom trenutku domaćin nije strahovao za pobjedu. Kada bi Osasuna smanjila (2-1 i 3-2) brzopotezno su povećavali prednost na dva gola razlike. Villarreal je ovim potvrdio svoje odlično treće mjesto na tabeli.

Sporting je u Gijonu pobijedio Hercules 2-0. David Barral je postigao prvi pogodak u 1. minuti ogleda, a pobjedu je potvrdio Cases nakon pola sata igre.

Do iznenađujuće visoke pobjede (4-0) je došao Real Sociedad kod Getafea. Proslavio se Aranburu koji je u zadnje tri minute ogleda postigao dva pogotka.

Primera, 19. kolo:

Villarreal - Osasuna 4-2 (Ruben 22, Cani 50, Capdevila 65, Rodriguez 84 / Vadocz 48, Calleja 71) Getafe - Real Sociedad 0-4 (Prieto 9, Griezmann 32, Aranburu 88, 89)

Zaragoza - Levante 1-0 (Fernandez 45) Sporting Gijon - Hercules 2-0 (Barral 1, Cases 29) Athletic Bilbao - Racing Santander (kasnije) Sevilla - Espanyol (kasnije)

Tabela: 1. Barcelona 49 (-1), 2. Real Madrid 47 (-1), 3. Villarreal 39, 4. Valencia 34 (-1), 5. Espanyol 31 (-1)...