La Liga
37

Remi Kraljeva protiv Villarreala: Bale preko noći postao glavni igrač Real Madrida

K. H.
Ekipa Real Madrida remizirala je protiv Villarreala u meču 3. kola španske La Lige, a konačni rezultat na kraju je glasio 2:2.

Žuta podmornica stigla je u vodstvo u 12. minuti kada Moreno postiže gol za 1:0, a pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u prvoj minuti sudijske nadoknade, Bale postiže pogodak na asistenciju Carvajala i donosi Kraljevskom klubu izjednačenje.

U drugom poluvremenu Real Madrid je tražio pogodak kojim će stići u prednost, no opet su bili previše nesmotreni u odbrani i Gomez je to iskoristio u 74. minuti kada je Villarrealu donio drugu prednost.

Ipak, Bale svojim drugim golom u 86. minuti donosi drugo poravnanje Real Madridu, a na kraju se ispostavilo da je to konačan rezultat meča. Do kraja meča Bale je bespotrebno dobio dva žuta, odnosno crveni karton, zbog čega neće biti na raspolaganju Zidaneu u sljedećem kolu.

Real Madrid je tako nakon tri kola ostao na petoj poziciji sa pet osvojenih bodova, čak četiri manje od Atletico Madrida koji je prvoplasirani.