Serie A
0

Remi Juventusa i Lazija

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus i Lazio podijelili su bodove odigravši na Olimpijskom stadionu u Torinu 1-1.

Domaćin je osvojenim bodom prekinuo niz od tri uzastopna prvenstvena poraza, no, premda su Juventusovim igrači pokazali više, pobjeda je ponovno izostala.

Debi na klupi Juvea ubilježio je, i to protiv momčadi koju je vodio u sezoni 2001/02., Alberto Zaccheroni, no momčad nije uspio dovesti do pobjede. Torinska je "stara dama" imala inicijativu na utakmici (posjed lopte 63 posto, 18 udaraca prema vratima suparnika, naspram 9 Lazijevih), no povela je tek u 70. minuti iz jedanaesterca kojeg je izborio Alessandro Del Piero. Najstrožu kaznu, možda i nepravedno dosuđenu, u pogodak je pretvorio sam Del Piero.

Ipak, osam minuta kasnije preko Stefana Maurija Lazio je osigurao gostujući bod. Pogodio je Mauri uklizavanjem nakon ubacivanja Zaratea s lijeve strane.

Kolo će se kompletirati u ponedjeljak kada utakmicu igraju Parma i Inter.

Serie A, 22. kolo (nedjelja):

Milan – Livorno 1-1 (Ambrosini 40 / Lucarelli 53) Roma – Siena 2-1 (Riise 29, Chuka 88 / Vergassola 41)

Cagliari – Fiorentina 2-2 (Lazari 36, Astori 48 / Marchionni 8, Jovetić 63) Chievo – Bologna 1-1 (Pellisier 49 / Di Vaio 12) Sampdoria – Atalanta 2-0 (Palombo 36, Pazzini 45) Catania – Udinese 1-1 (Biagianti 80 / Flores 32) Parma – Inter – odgođeno zbog snježnog nevremena Juventus – Lazio 1-1 (Del Piero 70 - 11 m / Mauri 78)

Poredak: Inter 49 (-1), 2. Milan 41 (-1), 3. Roma 41, 4. Napoli 38, 5. Juventus 34, 6. Palermo 34...