Serie A
0

Juventus na krilima Del Piera do pobjede

U sedam poslijepodnevnih utakmica 31. kola italijanskog nogometnog prvenstva, domaćini su ubilježili tri pobjede, a četiri dvoboja završena su podjelom bodova.

Jedan od pobjednika bio je Juventus, koji je na Olimpijskom stadionu u Torinu svladao Atalantu s 2-1, nakon što je u protekle dvije runde gubio utakmice, a kolo prije toga osvojio samo jedan bod.

Juventus pobjedu protiv Atalante ponajviše može zahvaliti svom kapetanu Alessandru Del Pieru, koji je postigao prvi pogodak za ''staru damu'' u 30. minuti, odlično izvedenim slobodnim udarcem iz velike udaljenosti, a u 82. minuti je bio asistent Brazilcu Melu za konačnih 2-1. Del Piero je centrirao s desne strane, a Melo je odlično skočio i udarcem glavom matirao gostujućeg golmana.

Juventus na tabeli drži šesto mjesto s 48 bodova, koliko ima i Napoli ispred njega, te Sampdoria na sedmom mjestu. Napoli je kao domaćin svladao Cataniju s 1-0 pogotkom Paola Cannavara u 51. minuti, dok je Sampdoria pred svojim navijačima odigrala 1-1 s Cagliarijem. Šesto mjesto je, inače, posljednje koje vodi na evropsku pozornicu sljedeće godine.

Serie A, 31. kolo, nedjelja:

Juventus - Atalanta 2-1 (Del Piero 30, Melo 82 / Amoruso 45) Fiorentina - Udinese 4-1 (Vargas 36, Gilardino 55, Santana 68, Jovetić 84 / Pepe 41) Napoli - Catania 1-0 (Cannavaro 51) Sampdoria - Cagliari 1-1 (Guberti 48 / Nene 81)

Livorno - Bari 1-1 (Tavano 85 / Allengretti 24) Chievo - Parma 0-0 Siena - Genoa 0-0 Milan - Lazio (20.45)

1. Inter 31 18 9 4 58-28 +30 63
  2. Roma 31 18 8 5 56-35 +21 62
  3. Milan 30 17 8 5 48-28 +20 59
  4. Palermo 31 14 9 8 46-38 + 8 51
  1. Napoli 31 12 12 7 41-36 +5 48
  2. Juventus 31 14 6 11 48-44 +4 48
  3. Sampdoria 31 13 9 9 38-37 +1 48
  4. Fiorentina 31 13 5 13 43-36 +7 44