2

Remi Hajduka i Dinama, Sušić asistent

U okviru 25. kola Hrvatske nogometne lige u Splitu je odigran derbi između Hajduka i zagrebačkog Dinama. Utakmica je završena neriješeno 1:1.

Od prve minute utakmice su za Hajduk igrali bh. reprezentativci Avdija Vršajević i Tino Sven Sušić, dok su bh. nogometaši Armin Hodžić i Amer Gojak bili na klupi.

Iz prvog poluvremena se može izdvojiti samo velika prilika za Dinamo iz 30. minute, kada je Ćorić uposlio Pjacu, čiji je šut odbranio golman Kalinić.

U drugom poluvremenu je za Dinamo zaigrao Hodžić zamijenivši Fiolića.

Igrala se 58. minuta utakmice kada je Vršajević bio u dobroj situaciji, ali nije uspio zatresti mrežu Dinama. U narednom napadu je na drugoj strani preko gola šutirao Fernandes. Nova prilika za Vršajevića se ukazala u 60. minuti, no, njegov udarac je završio pored stative gola Dinama.

Ipak, upornost Splićana se isplatila u 74. minuti kada je za vodstvo Hajduka pogodio Balić nakon asistencije Sušića.

U samom finišu je bod Dinamu svojim golom donio Ricardo.