La Liga
18

Remi Espanyola i Barcelone u gradskom derbiju

Ekipa Barcelone remizirala je u gradskom derbiju protiv Espanyola u susretu 22. kola španske La Lige, a konačni rezultat na kraju je glasio 1:1.

Blaugrana je susret počela bez najboljeg igrača Lionela Messija u prvoj postavi, a u prvih 45 minuta uspjeli su napravili samo dvije opasne prilike. Prvu je imao Coutinho u 23. minuti kada je pogodio prečku, da bi u 44. minuti Luis Suarez šutirao preko gola.

Barcelona je i u drugom poluvremenu kontrolisala posjed lopte, ali ipak Espanyol prvi dolazi u vodstvo. Igrala se 66. minuta kada je Sergio Garcija centrirao, a Gerard Moreno postigao pogodak glavom.

Uslijedila je prava ofanziva gostujuće ekipe, a do poravnanja Barcelona je stigla u 82. minuti kada Pique glavom postiže pogodak za 1:1.

Treba napomenuti da je teren na RCDE stadionu bio izuzetno težak i gotovo nemoguć za igrat, posebno u finišu meča kada se lopta jedva kretala po travnjaku.