Četvrtfinale Lige prvaka
19

Redsi na poluvremenu vode 2:0 protiv Porta, Tottenham i City bez golova zahvaljujući Llorisu

Hugo Lloris brani penal Sergiju Agueru (Foto: EPA-EFE)
Večerašnjim susretima u Liverpoolu i Londonu počelo je četvrtfinale Lige prvaka.

Nakon prvih 45 minuta Liverpool vodi protiv Porta rezultatom 2:0, dok Tottenham i Manchester City igraju 0:0.

Liverpool na Anfieldu dočekuje Porto i napada od prve minute. Napadi su se Redsima isplatili već u 5. minuti susreta kada je lopta došla do Sadija Manea koji je dodaje do Roberta Firmina. Nakon njegovog dodavanja Naby Keita je šutirao, lopta je pogodila Olivera Torresa i prevarila Ikera Casillasa za 1:0.

U 26. minuti asistent prvog pogotka se upisao u strijelce. Jordan Henderson je lijepo uposlio Trenta Alexander-Arnolda koji je pronašao Firmina u petercu gostiju i on je rutinski pospremio u mrežu za 2:0.

U Londonu na duelu Tottenhama i Manchester Cityja je veoma uzbudljivo. Obje ekipe igraju otvoreno, a najbolju priliku za promjenu rezultata vidjeli smo u 13. minuti susreta. Raheem Sterling je šutirao, lopta je pogodila u ruku Dannyja Rosea, a arbitar Bjorn Kuipers je tek nakon asistencije VAR-a dosudio penal.

No, Sergio Aguero je loše šutirao i Hugo Lloris je sjajnom intervencijom spasio svoj gol.

Pred nama je, bez ikakve sumnje, još uzbudljivih 45 minuta na oba stadiona.