Humanitarni meč
108

Realove legende bolje od Rominih, zaigrao i Ronaldo

U nedjelju je odigrana osma utakmica Corazon Classic Match u kojoj su snage odmjerile legende Real Madrida i Rome, a pobjedu su zabilježili Kraljevi rezultatom 4:0.

Bilo je to savršeno nogometno poslijepodne na stadionu Santiago Bernabeu, a nekadašnji nogometaši su oduševili publiku svojim potezima i golovima. Ovu utakmicu je organizovala Fondacija Real Madrid.

Uprkos nekoliko šansi na obje strane, publika je na prvi pogodak čekala pola sata. Raul je izveo korner, a Roberto Carlos asistirao Morientesu za vodstvo Reala.

Drugi put se mreža legendi Rome zatresla u 36. minuti, kada je Figo pogodio iz slobodnog udarca te posjetio na svoje najbolje dane u dresu Kraljeva. Rezultatom 2:0 u korist madridskog tima završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu utakmice viđena su još dva pogotka, oba u mreži Rome. Morientes je svoj drugi gol postigao u 60. minuti na asistenciju Savija.

Konačnih 4:0 postavio je Congo nakon što je uspješno riješio situaciju jedan na jedan s golmanom Rome.

Za Real je zaigrao i legendarni Luís Nazario de Lima Ronaldo, ali se na listu strijelaca nije upisivao.