Impresivne minute
0

Real za 13 minuta potpuno razbio Barcelonu, Benzema poveo svoj tim ka finalu Kupa

D. P.
Benzema s dva gola u drugom dijelu vodi Kraljevski klub ka finalu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Real Madrida za samo 13 minuta stigli su do vjerovatno nedostižne prednosti na Camp Nouu u utakmici koja je još uvijek u toku.
Do završnice prvog dijela nije bilo golova, a onda je Vinicius Junior u nadoknadi prvog dijela pogodio za vodstvo Reala protiv najvećeg rivala Barcelone.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a onda u nastavku prava opsada gola i šok za Katalonce. Karim Benzema je u 50. minuti dobio odloženu od Luke Modrića i na prelijep način proslijedio je u mrežu.

Gol za 0:2 pogledajte ovdje.

Barcelona se nije ni oporavila od drugog gola, a već je primila i treći. U 57. minuti Franck Kessie je oborio Viniciusa, a siguran realizator bio je ponovo Benzema.

Gol za 0:3 pogledajte ovdje.

Tako je Real došao nadomak plasmana u finale Kupa kralja. Podsjetimo, Barcelona ima jedan gol prednosti iz prve utakmice odigrane u Madridu, ali je u ovim trenucima u vrlo teškoj situaciji.