Meč 14. kola La Lige
51

Real uz dva fenomenalna gola Rodryga pobijedio Cadiz i preuzeo vrh tabele

Real Madrid je preuzeo vrh La Lige nakon što je u utakmici 14. kola nacionalnog prvenstva na gostovanju pobijedio Cadiz rezultatom 3:0.

Kraljevski klub je poveo već u 14. minuti golom Rodryga, a isti je igrač u 64. minuti na asistenciju Modrića ponovo fenomenalno zabio za 2:0.

Rodrygo je sjajnu partiju krunisao u 74. minuti asistencijom za Bellinghama koji pogađa za konačnih 3:0.

Real je večerašnjom pobjedom preuzeo vrh tabele s 35 bodova, dok je druga Girona s bodom manje, ali i utakmicom manje.

Real Sociedad je u ranije odigranom susretu sa 2:1 pobijedio Sevillu koja je na kraju završila utakmicu s dva igrača manje.

Ramos je u 88. minuti isključen zbog prekršaja, a nakon prigovora crveni je dobio i Navas.

Inače, Ramosu je to bio 21. crveni karton u La Ligi te 30. u karijeri.