1

Real siguran protiv Espanyola, Kraljevi sada bježe Barceloni četiri boda

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su u okviru 23. kola La Lige ekipu Espanyola rezultatom 2:0. Strijelci su bili Morata i Bale.

Madriđani su u prvom poluvremenu bili znatno bolja ekipa. Nakon pola sata igre sudija je poništio gol Cristianu Ronaldu zbog ofsajda.

Ipak, dvije minute kasnije Kraljevi dolaze u vodstvo. Isco je poslao prelijep centaršut u šesnaesterac gdje se Morata dobro snašao i glavom poslao loptu u gol pokraj golmana.

Mogao je Morata i do drugog gola pet minuta kasnije, ali je promašio veliki zicer u petercu poslavši loptu nekoliko centimetara pored stative.

I u nastavku Real je dominirao. Ronaldo je imao dobru šansu kada je nakon asistencije Morate pucao glavom iznad gola.

Ni Lucas nije bio bolje sreće nekoliko minuta kasnije kada je lopta prošla malo pored stative.

Sedam minuta prije kraja Isco je odigrao sjajnu ulogu u akciji Kraljeva koju završava Bale i rješava pitanje pobjednika ovog meča.

Real Madrid je ostao na liderskoj poziciji i sada ima četiri boda prednosti u odnosu na Barcelonu i utakmicu manje. Espanyol je ostao osmoplasirana ekipa La lige.