La Liga
28

Real se opet mučio, Ronaldo u finišu meča donio pobjedu protiv Malage

Ekipa Real Madrida slavila je protiv Malage rezultatom 3:2 na domaćem terenu u susretu 13. kola španske La Lige.

Kraljevi su u prednost stigli u 9. minuti. Ronaldo je pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Benzema i postigao gol za 1:0. Ipak, već u 18. minuti Rolan je stvari vratio na početak, da bi u 21. minuti pogotkom Casemira nakon kornera ekipa Zinedinea Zidanea opet stigla u prednost.

Real Madrid je pokušao dodatno povećati svoju prednost, a nakon što su propustili nekoliko prilika, Castro je u 58. minuti udarcem s distance drug put poravnao rezultat. Drugom pogotku Malage kumovao je i Casilla koji je jako loše reagovao nakon udarca veznjaka gostiju.

Ipak, Real Madrid se nije predao i krenuo je po novi pogodak, a do njega je stigao u 76. minuti kada je Cristiano Ronaldo nakon promašenog penala prvi stigao na odbijenu loptu i postigao gol vrijedan tri boda.