6

Real remizirao sa Espanyol, Barcelona službeno prvak Španije

Nogometaši Barcelone u subotu, 11. maja, službeno su postali novi španski prvaci. Omogućili su im to njihovi gradski rivali, nogometaši Espanyola, domaćim 1-1 remijem protiv madridskog Reala u utakmici 35. prvenstvog kola.

Trener madridskog sastava Jose Mourinho izašao je na teren Stadiona Cornelia-El Prat s nominalno sedam rezervista; najveće je zvijezde čuvao za finale Kraljeva kupa idućeg petka.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za goste, zaradio žuti karton te asistirao za izjednačujući gol Gonzala Higuaina odlično ubacivši pred gol iz slobodnog udarca u 58. minuti.

Gosti su u 23. poveli preko Stuanija nakon kornera.

Cristiana Ronalda Jose Mourinho je uveo u igru u 57. minuti umjesto Kake.

U ranoj fazi utakmice, tačnije u 19. minuti, u jednoj nespretnoj akciji povrijedio se Raphaël Varane. Stradalo je koljeno. Za mladog Francuza sezona je vrlo vjerovatno završena.

Primera, 35. kolo:

Athletic Bilbao – Mallorca 2-1 (Aduriz 8, Llorente 79 / Giovani dos Santos 81) Valladolid – Deportivo 1-0 (Guerra 48) Osasuna – Getafe 1-0 (Arribas 75) Espanyol – Real Madrid 1-1 (Stuani 23 / Higuain 58)

Redoslijed: 1. Barcelona 88 bodova (-1), 2. Real Madrid 81 (+1), 3. Atletico 72, 4. Real Sociedad 58 (-1), 5. Valencia 56 (-1)...