31

Real ponižen u Valenciji, tri penala presudila Kraljevima na Mestalli

H. H.
Šišmiši su slavili ubjedljivo nakon preokreta (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Valencije ubjedljivo su pobijedili Real Madrid na Mestalli rezultatom 4:1 u okviru 9. kola španske La Lige.

Početak nije ukazivao na takav ishod jer su Kraljevi poveli u 23. minuti sjajnim golom Benzeme. Valencia je ipak brzo uzvratilila i golom Solera iz penala u 35. minuti je poravnala na 1:1.

Do isteka prvog dijela, u 43. minuti Varane je postigao autogol za 2:1 i potpuni preokret domaćih.

Drugi penal za Valenciju dosuđen je u 54. minuti, a ponovo je Soler bio neumoljiv za 3:1. Već u 63. minuti sudija Manzano je po treći put pokazao na bijelu tačku u korist domaćih, a Soler je još jednom bio siguran za 4:1.

Real je do kraja napadao, ali nije uspio da izbjegne težak poraz kojim su pali na četvrtu poziciju sa 16. bodova. Valencia je sada devetoplasirana sa 11 bodova.

Valencia - Real Madrid 4:1 (Soler 35' pen., 54' pen., 63' pen., Varane 43' ag. / Benzema 23')