Primera
0

VIDEO / Real "petardom" ispratio Espanyol

Kaka (Foto: AFP)
Nogometaši Real Madrida "potopili" su Espanyol s 5-0 na Santiago Bernabeuu u 26. kolu španjolskog prvenstva i tako vratili deset bodova prednosti u odnosu na prvog pratitelja Barcelonu.

Dva je gola zabio Gonzalo Higuain i dodao još dvije asistencije, a po jedan su gol postigli Cristiano Ronaldo, Sami Khedira i Kaka.

Cristiano Ronaldo načeo je mrežu Espanyola u 24. minuti. Zabio je ljevicom malo iskosa s desne strane nakon asistencije Higuaina i tako upisao svoj 30. ovosezonski ligaški gol u 25 utakmica. Trećeg marta prošle godine na svom ih je kontu imao 27.

Do poluvremena je Real udvostručio svoju prednost premijernim golom Khedire u španskom prvenstvu. Trebale su njemačkom defenzivnom veznjaku 42 utakmice da bi upisao svoj prvijenac u dresu "kraljevskog kluba", a zabio ga je prizemnim udarcem u desni golmanov ugao nakon asistencije Mesuta Özila.

U drugoj minuti nastavka Higuain je prekinuo svoj golgeterski post dug pet utakmica nakon asistencije Kake, a sam brazilski fantazist upisao se u strijelce u 66. minuti kada mu je argentinski napadač uzvratio za asistenciju.

Tačku na i svojim je 15. ovosezonskim i osmim golom u utakmicama protiv Espanyola Higuain postavio u 78. minuti. Realu je to bila deseta uzastopna i 22. ovosezonska prvenstvena pobjeda.

szólj hozzá: Real Madrid 5-0 Espanyol GOALS

Primera, 26. kolo:

Real Madrid – Espanyol 5-0 (Ronaldo 24, Khedira 38, Higuain 47, 78, Kaka 67) Athletic Bilbao – Real Sociedad 2-0 (Susaeta 24, 80) Granada – Valencia 0-1 (Feghouli 32) Zaragoza – Villarreal 2-1 (Garcia 85, Minero 90+3 / Martinuccio 16)

1. Real Madrid 25 22 1 2 85-21 +64 67
  2. Barcelona 25 17 6 2 73-19 +54 57
  1. Valencia 25 12 7 6 38-29 +9 43
  2. At. Bilbao 25 9 10 6 41-32 +9 37
  3. Malaga 25 11 4 10 36-37 -1 37
  4. Levante 24 10 5 9 34-35 -1 35
  5. Osasuna 25 8 11 6 29-39 -10 35
  6. Vallecano 25 10 4 11 36-38 -2 34