Real Madrid - Granada 5:1
0

Primera: Benzema se povrijedio pri postizanju drugog gola

(Foto: AFP)
Real Madrid s uvjerljivih je 5-1 pobijedio Granadu u subotnjem dvoboju 18. Primerinog kola igranom na Santiago Bernabeuu.

S dvama je golovima pobjedu domaće momčadi inspirirao Karim Benzema. Vodeći na utakmici postigao je u 19. minuti nakon lijepe asistencije Mesuta Özila, da bi u 50., besprijekorno primirivši dugu loptu istoga njemačkog saigrača, majstorski pogodio daljnji kut suparničkog golmana lijepo prevarivši igrača koji ga je pokušao blokirati.

Pri udarcu za gol, međutim, 24-godišnji je Francuz povrijedio list desne noge, te je odmah potom morao napustiti travnjak. Bili su to inače 50. odnosno 51. Francuzov pogodak u 106. službenom nastupu za madridski klub.

Gostujuća je ekipa izjednačila samo tri minute nakon Benzemina vodećeg pogotka, no Sergio Ramos stigao je prije kraja poluvremena pogoditi za 2-1. Gonzalo Higuain i Cristiano Ronaldo upisali su se do kraja utakmice također u strijelce. Portugalac je postigao 21. pogodak u 18. nastupu.

S trima je pak asistencijama utakmicu završio Özil. Iako još ove sezone nije zabio niti jedan prvenstveni pogodak, podijelio je već deset asistencija.

Ovom pobjedom madrižani su ponovno pobjegli Barceloni na šest bodova prednosti, ali uz utakmicu više. Katalonska ekipa u nedjelju igra gradski derbi protiv Espanyola u kojem će pokušati vratiti zaostatak za Realom na tri boda.

Primera, 18. kolo:

Racing – Zaragoza 1-0 (Bernardo 45)Levante – Mallorca 0-0Real Sociedad – Osasuna 0-0Real Madrid – Granada 5-1 (Benzema 19, 50, Ramos 34, Higuain 47, Ronaldo 89 / Rico 22)Malaga – Atletico Madrid (kasnije)  Tabela:

1. Real Madrid 17 14 1 2 61-16 +45 43
  2. Barcelona 16 11 4 1 50-8 +42 37
  3. Valencia 16 10 3 3 26-16 +10 33
  4. Levante 17 9 3 5 25-19 +6 30
  5. Osasuna 17 6 8 3 21-28 -7 26
  6. Sevilla 16 6 6 4 18-17 +1 24
  7. Málaga 15 7 3 6 20-22 -2 24
  1. Espanyol 16 7 2 7 17-20 -3 23