64

Real ostvario važnu pobjedu na krilima najisplativijeg pojačanja današnjice

D. P.
Joselu igra odlično (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Real Madrida slavili su vrijedan trijumf rezultatom 2:0 na gostovanju Getafeu u 20. kolu španske La Lige.

Real je pod imperativom pobjede stigao u predgrađe Madrida i trijumf je bio potreban za povratak na prvo mjesto. On je na kraju i ostvaren na krilima najisplativijeg pojačanja koje je ekipa dovela posljednjhih godina.

Naravno, riječ je o napadaču Joseluu, koji je u klub stigao za samo 500.000 eura ljetos na posudbu iz Espanyola. Postigao je dva gola danas i došao do brojke od sedam pogodaka u sezoni La Lige uz dvije asistencije.

Joselu je prvi gol postigao u 14. minuti na asistenciju Lucasa Vasqueza, da bi konačnih 2:0 postavio sjajnom realizacijom u 56. minuti. Asistenciju za drugi gol upisao je Vinicius Junior.

Real se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto tabele La Lige s dva boda više od Girone i 10 u odnosu na Atletico Madrid i Barcelonu. Getafe ostaje na sredini, na 10. mjestu tabele.