Primera
0

Real Madrid uvjerljiv u Bilbau

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u Bilbau domaći Athletic s 3-0 u prvoj utakmici 31. kola španskog nogometnog prvenstva.

Real nije bio toliko dominantan koliko sugerira rezultat, ali je za trenera Josea Mourinha i njegove igrače najvažnije da su vrlo uspješno odradili ove sedmice.

Nakon pobjede nad Tottenhamom 4-0 u utorak u prvoj četvrtfinalnoj utakmici lige prvaka, ''kraljevski klub'' je još jednom uvjerljivo pobijedio.

Prva dva gola za Madriđane zabio je Kaka, oba iz penala, u 14. i 54. minuti, a tačku na i stavio je Cristiano Ronaldo pogotkom u 70. minuti, njegovim 28. u Primeri, čime se odlijepio od Lionela Messija, koji je u dresu Barcelone zabio jedan gol manje u prvenstvu ove sezone.

Zanimljivo je konstatirati da je oba penala za Real Madrid izborio Angel Di Maria.

Inače, Kaka je zaigrao u početnoj postavi Real Madrida, dok je Cristiano Ronaldo u 61. minuti zamijenio Gonzala Higuaina.

Primera, 31. kolo:

Athletic Bilbao – Real Madrid 0-3 (Kaka 14 – 11m, 54 – 11m, Ronaldo 70) Barcelona – Almeria (20.00) Mallorca – Sevilla (22.00)

Tabela: 1. Barcelona 81 (-1), 2. Real Madrid 76, 3. Valencia 57 (-1), 4. Villarreal 54 (-1)...