La Liga
14

Real Madrid u utakmici sa šest pogodaka porazio Espanyol u gostima

Ekipa Real Madrida upisala je pobjedu u meču 21. kola španske La Lige na gostovanju kod Espanyola rezultatom 4:2.

Kraljevski klub je već u četvrtoj minuti stigao u prednost zahvaljujući pogotku koji je postigao Benzema, a u 15. minuti Madriđani su imali dva gola prednosti s obzirom na to da je Sergio Ramos pogodio za 2:0.

Domaći se nisu predali pa su preko Baptistaoa u 25. minuti smanjili na 2:1, ali je Benzema svojim drugim pogotkom vratio dva gola prednosti Realu pred sam kraj prvog poluvremena.

Pitanje pobjednika riješeno je u 67. minuti kada rezervista Gareth Bale pogađa za 4:1. Varane je u 72. minuti dobio direktan crveni karton jer je napravio start kao posljednji igrač u odbrani, a jedino što je Espanyol do kraja meča uspio uraditi je utješni pogodak Rosalesa iz 81. minute.

Ovom pobjedom Real Madrid je ostao na trećem mjestu La Lige sa 39 osvojenih bodova, deset manje od Barcelone i pet manje od gradskog rivala Atletico Madrida.