57

Real Madrid u gostima razbio Granadu i ostao u utrci za titulu

Piše: Edin Isanović
(Foto: EPA)
Real Madrid je u okviru 36. kola španske La Lige u gostima deklasirao Granadu rezultatom 4:0. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, a u strijelce su se po dva puta upisali Rodriguez i Morata.

Na taj način Kraljevi su se bodovno poravnali na tabeli sa Barcelonom, ali imaju i meč manje.

Gosti su došli u vodstvo već u 3. minuti Na asistenciju Lucasa Vazqueza pogađa Rodriguez za 0:1. Samo osam minuta poslije semafor je pokazivao 0:2. Strijelac je ponovo bio Rodriguez, ali je ovaj put asistirao Coentrao.

Treći pogodak za Real djelo je Morate koji je u 30. minuti matirao golmana Ochoa za 0:3, a proigrao ga je Danilo.

Igrao se 35. minut kada je Morata, ovaj put na asistenciju Asensija, pogodio za, kako će se kasnije ispostaviti, konačnih 0:4.

U nastavku utakmice gosti su čuvali stečenu prednost, dok domaći nisu uspjeli postići počasni pogodak.

Strateg Reala Zinedine Zidane igrao je sa kombinovanim sastavom. Ipak, pobjeda niti jednog trenutka nije došla u pitanje.

Real kao i Barcelona ima 84 boda. Ipak, tim iz Madrida ima meč manje i imat će priliku da osvoji naslov prvaka Španije koji se čaka još od 2012. godine.

Granada ostaje na 19. mjestu sa samo 20 osvojenih bodova.