La Liga
89

Real Madrid u 92. minuti jedva stigao do boda protiv Elchea, Benzema se povrijedio

E. B.
Nogometaši Reala su kiksali u Madridu i osvojili samo bod protiv Elchea rezultatom 2:2 u 22. kolu španske La Lige.

Real je imao veliku priliku povesti u 33. minuti, no Karim Benzema nije iskoristio penal. Tačnije, šutirao je visoko preko gola sa bijele tačke.

Taj promašaj je kažnjen u 42. minuti kada je Lucas Boye matirao Thibauta Courtoisa za vodstvo gostiju rezultatom 1:0.

U 56. minuti Benzema je zbog povrede zadnje lože lijeve noge morao napustiti teren i navijači Kraljeva će s nestrpljenjem očekivati vijesti o težini povrede.

Problemima za Real tu nije bio kraj, te je u 76. minuti Boye bio asistent, a Pere Milla je udvostručio prednost Elchea.

Real je do kraja meča ipak uspio stići barem do boda. Najprije je u 82. minuti Luka Modrić realizovao penal, a u 90+2. Eder Militao glavom pogodio za konačnih 2:2.

Real Madrid - Elche 2:2 (Modrić penal 82', Militao 90+2. - Boye 42', Milla 76')