Četvrti trofej ukupno
107

Real Madrid treći put uzastopno postao svjetski klupski prvak

Nogometaši Real Madrida treći put uzastopno su osvojili titulu klupskog prvaka svijeta.

Kraljevi su u finalu ovogodišnjeg izdanja Svjetskog klupskog prvenstva u Abu Dhabiju nadigrali Al-Ain rezultatom 4:1.

Već u 14. minuti evropski klupski prvak je poveo. Karim Benzema je ostavio loptu za Luku Modrića, a najbolji igrač svijeta lijevom nogom sa ivice kaznenog prostora precizno pogađa za 1:0.

Samo dvije minute kasnije zatresla se i mreža Thibauta Courtoisa, ali je Caiov pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Na najljepši trenutak meč čekalo se tačno sat vremena. U 60. minuti nakon kornera odbrana domaćina takmičenja je izbila loptu na 20 metara, a na nju natrčava Marcos Llorente i silovito je zakucava u mrežu iz prve za 2:0.

Na 3:0 povisio je Sergio Ramos koji je u 79. minuti pogodio glavom nakon ubačaja iz kornera Luke Modrića, a potom je na 3:1 smanjio Tsukasa Shiotani u 86. minuti prelijepim pogotkom glacom nakon Caiovog ubačaja iz slobodnog udarca sa desne strane.

Konačnih 4:1 postavio je Yahia Nader autogolom u 90+1. minuti nakon sjajnog prodora i udarca Viniciusa Juniora.

Real je u prethodna dva izdanja turnira trijumfovao nad Kashima Antlersom (4:2) i Gremiom (1:0), a ovo mu je četvrti trofej ukupno iz pet nastupa čime je postao lider po broju osvojenih Svjetskih klupskih prvenstava koji se igraju u ovom formatu.

Treće mjesto ove godine pripalo je River Plateu koji je danas savladao Kashima Antlers rezultatom 4:0.