Uzvrat 24. januara
20

Real Madrid slavio u Leganesu u prvom susretu četvrtfinala Kupa kralja

Večeras je odigran prvi četvrtfinalni meč španskog Kupa kralja između Leganesa i Real Madrida koji je završen pobjedom gostiju rezultatom 1:0.

Zinedine Zidane je na teren poslao rezervni sastav, a od prve minute su zaigrali Casilla, Carvajal, Varane, Vallejo, Hernandez, Kovačić, Llorente, Ceballos, Lucas, Mayoral i Asensio, te domaća ekipa ima za čim žaliti.

Sam susret nije bio pretjerano uzbudljiv. Prije odlučujućeg pogotka viđeno je tek nekoliko prilika od kojih vrijedi izdvojiti promašaje Kovačića u 35. i Lucasa u 72. minuti za Real, dok su domaćini imali svoje prilike preko Naranja u 57., Ambrabata u 70. i Beauvuea u 75. minuti, ali se mreže nisu tresle.

Pogodak odluke postigao je Asensio u 90. minuti susreta na Hernandezovu asistenciju. Revanš je na programu 24. januara u Madridu.

Podsjetimo, jučer je Espanyol u prvom meču savladao Barcelonu rezultatom 1:0, Sevilla je slavila u Madridu kod Atletica sa 2:1, dok je istim rezultatom Valencia nadigrala Alaves kod kuće.