57

Real Madrid slavio protiv Eibara, Ronaldo treći strijelac u historiji Primere

Ronaldo (Foto: EPA)
Real Madrid je upisao gostujuću pobjedu protiv Eibara u 13. kolu Primere. Bilo je 2:0. Galacticosi su do ovog meča imali niz od dva poraza, od Seville (3:2) i Barcelone (4:0).

Real Madrid je do vodstva stigao u 43. minuti kada je pogodio Bale na asistenciju Modrića. U 102 utakmice za Real Madrid, Bale je učestvovao u 76 pogodaka (42 gola, 34 asistencije).

Konačnih 2:0 postavio je Ronaldo iz penala u 82. minuti. Ovo je Ronaldov 234. pogodak u Primeri i izjednačio se sa Hugom Sanchezom na listi gdje prvo mjesto sa 290 golova zauzima Messi. Naredni kojeg Ronaldo treba stići je Telmo Zarra sa 251 postignutim pogotkom.

Svoje prve minute u dresu Eibara zabilježio je Izet Hajrović koji je ušao u 85. minuti susreta. Hajrović se Eibaru priključio prije 3. kola prvenstva i od tada pet puta nije nikako konkurisao za meč, dok je danas šesti put sjedio na klupi i prvi put ušao s klupe.