17

Real Madrid savladao Valladolid i potpuno se vratio u igru za titulu

H. H.
Kraljevi imaju i meč više u odnosu na Atletico Madrid (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Real Madrida pobijedili su na gostovanju Valladolid rezultatom 1:0 u okviru 24. kola španske La Lige i približili su se lideru Atletico Madridu na samo tri boda zaostatka.

Kraljevi su tako na najbolji način iskoristili današnji kiks Jorgandžija, koje su na svom terenu doživjeli neočekivan poraz od Levantea rezultatom 2:0.

Ipak, Real je dugo lomio otpor žilavih domaćina, a trenutak odluke desio se u u 65. minuti kada je brazilski veznjak Casemiro glavom nakon ubačaja Kroosa pogodio za 1:0.

Tim iz Madrida je do kraja sačuvao minimalnu prednost i sada je drugoplasirani sa 52 boda, tri manje od gradskog rivala Atletica, ali Jorgandžije imaju i meč manje na svom kontu.

Bh. napadač Kenan Kodro ušao je u igru u 73. minuti, ali nije mogao pomoći Valladolidu da izbjegne poraz.

Valladolid - Real Madrid 0:1 (Casemiro 65')