La Liga
34

Real Madrid savladao Sevillu, Casemiro i Modrić u završnici meča pogodili za pobjedu

Derbi susret 20. kola španske La Lige odigrali su Real Madrid i Sevilla, a Kraljevi su slavili rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja izuzev po jedne šanse na obje strane. Najprije je u 6. minuti Vinicius Junior bio u prilici, ali je šutirao pravo u Tomaša Vaclika, a potom je sjajnu šansu za goste propustio Sergio Escudero koji nije uspio postići pogodak iz veoma izgledne situacije.

Real Madrid je u nastavku susreta dominirao, a do tri boda je stigao u samoj završnici meča.

U 78. minuti Casemiro je sa 25 metara postigao najljepši pogodak u svojoj karijeri, a potom je u 90+2. minuti Luka Modrić oduzeo loptu Danielu Carricu, izašao sam na Vaclika i rutinski ga matirao za konačnih 2:0.