Niželigaš nemoćan
12

Real Madrid s privremenim trenerom upisao sigurnu pobjedu u Kupu Kralja

Ekipa Real Madrida upisala je sigurnu pobjedu u prvom meču 1/16 finala španskog Kupa Kralja, a Madriđani su na gostovanju kod niželigaša Melille trijumfovali rezultatom 4:0.

Real je nedavno ostao bez trenera Julena Lopeteguija koji je nakon niza loših rezultata dobio otkaz, a ekipu je večeras u prvom meču španskog kupa predvodio bivši igrač ovog kluba Santiago Solari, koji će biti privremena opcija na klupi Kraljevskog kluba.

Nakon nešto lošijeg početka meča, Real je u vodstvo stigao u 28. minuti kada Benzema sa svega nekoliko metara šalje loptu u praznu mrežu domaće ekipe, da bi Asensio u posljednjim minutama prvog poluvremena postigao drugi pogodak.

Odriozola je povisio na 3:0 u 79. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Gonzalez u 92. minuti meča.

Alaves i Girona odigrali su meč bez pobjednika, a konačni rezultat glasio je 2:2, dok je Getafe kao gost porazio Cordobu sa 2:1.