La Liga
33

Real Madrid nakon preokreta slavio u Leganesu i došao do treće pozicije

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su na Municipal de Butarqueu u okviru 16. kola La Lige ekipu Leganesa rezultatom 3:1.

Domaći su već na početku utakmice stigli u vodstvo. Centaršut iz kornera dočekao je Gabriel, ali je Casilla u zadnji tren uspio odbraniti udarac. Ipak, Bustinza je prvi stigao na odbijenu loptu i pogodio za 1:0.

Slavlje domaćih trajalo je samo pet minuta budući da je nakon odlične akcije Lucas pogodio na asistenciju Casemira.

Golman Leganesa Cuella je potom dobro odbranio udarac Asensija, a nakon pola sati igre Real je preokrenuo rezultat.

Casemiro i Lucas su zamijenili uloge i doveli madridski klub u vodstvo.

Leganes je najbolju priliku za izjednačenje propustio u 64. minuti kada je Casilla spriječio pokušaj Beauvuea, a konačnih 3:1 postavio je Ramos golom iz penala u 90. minuti.

Real Madrid je s novom pobjedom preskočio Valenciju i sada je trećeplasirana ekipa La Lige, dok je Leganes ostao na 13. mjestu.