La Liga
41

Real Madrid na pogon Karima Benzeme nastavlja borbu za titulu prvaka Španije

Karim Benzema je postigao dva pogotka u pobjedi Real Madrida (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Real Madrida upisala je važnu pobjedu u meču 28. kola španske La Lige protiv Celte u Vigu rezultatom 3:1.

Kraljevski klub u vodstvo stiže u 20. minuti kada je asistenciju Kroosa u pogodak pretvorio Benzema, a isti igrač je samo deset minuta nakon toga postigao drugi gol i svom timu donio veliko vodstvo od 2:0.

Ipak, Celta se vraća u utakmicu golom Mine u 40. minuti, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Real čuvao vodstvo, obje ekipe imale su nekoliko prilika, a konačnih 3:1 postavio je Asensio golom u 93. minuti.

Ovom pobjedom Real Madrid je preskočio Barcelonu na tabeli i prišao Atleticu na tri boda, ali Zidaneov tim ima utakmicu manje od oba protivnika.

U narednom meču Real igra protiv Eibara na svom terenu, dok će Celta gostovati Alavesu.

Celta Vigo - Real Madrid 1:3 (Mina 40', Benzema 20',30', Asensio 90')