La Liga
24

Real Madrid golom Asensija savladao žilavi Espanyol

Nogometaši Reala pobijedili su na Santiago Bernabeuu u okviru petog kola La Lige ekipu Espanyola rezultatom 1:0.

Madriđani su se tako vratili u pobjednički niz u domaćem prvenstvu nakon remija protiv Athletica u prošlom kolu, dok je Espanyol nastavio s promjenjivim rezultatima.

Nakon propuštene šanse Isca već u petoj minuti meča, Espanyol je propustio dvije velike prilike. Prvo je Piatti bio neprecizan, a onda je Courtois sjajno odbranio udarac Pereza.

Kazna je došla četiri minute prije kraja meča kada je Asensio pogodio. Ovaj gol je priznat tek nakon dvije minute jer je sudija Lahoz konačnu odluku donio nakon konsultacije VAR-a.

Slično kao i na početku meča, Isco je na otvaranju drugog poluvremena propustio veliku priliku.

Espaynol je uzvratio u 65. minuti kada je Iglesias pogodio prečku, a posljednju priliku na utakmici propustio je Ramos kada je Lopez divnom odbranom spasio svoju ekipu.

Real Madrid je večerašnjom pobjedom prestigao Barcelonu i zauzeo lidersku poziciju, dok je Espanyol ostao na šestom mjestu.