La Liga
6

Real je majstor za preokret: Novom pobjedom zadržali maksimalan učinak i vrh tabele

H. H.
Joselu je postigao pobjedonosni gol za Real (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Real Madrida pobijedili su ekipu Real Sociedada rezultatom 2:1 u susretu 5. kola španske La Lige, čime su nastavili svoj trijumfalni niz.

Ipak, susret nije dobro počeo za Kraljeve kada je Barrenetxea već u 5. minuti doveo goste u vodstvo, a do isteka prvog poluvremena Real nije ponudio mnogo toga i zasluženo je gubio.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Valverde je u 46. minuti sjajno šutirao i pogodio za 1:1, što je dalo dodatni elan domaćim nogometašima.

Do preokreta i pobjede Real je stigao i 60. minuti preko Joselua za konačnih 2:1, a bio je to čak treći susret u uvodnih pet kola u kojima je Real došao do pobjede nakon preokreta.

Kraljevi će u narednom kolu gostovati Atletico Madridu, dok će Real Sociedad dočekati Getafe.