37

Real bez Zidanea na klupi ubjedljivo pobijedio Alaves, konačno pogodio i Hazard

H. H.
Hazard je postigao tek drugi ligaški gol ove sezone (Foto: EPA-EFE)
Real Madrid je u susretu 20. kola španske La Lige kao gost pobijedio Alaves rezultatom 4:1.

Kraljevi su odigrali jednu od najboljih utakmica ove sezone, a pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu s tri gola.

Casemiro je u 15. minuti doveo goste u vodstvo, a sa dva brza gola Benzeme u 41. i tek drugim pogotkom u sezoni Hazarda u 45. minuti, na pauzu se otišlo visokim vodstvom Reala 3:0. U nastavku je Joselu smanjio na 3:1 u 59. minuti, ali je Benzema drugim golom u 70. minuti zapečatio sudbinu domaćih za konačnih 4:1.

Vrijedi napomenuti da na klupi Reala nije bilo Zinedina Zidanea koji je pozitivan na koronavirus, a mijenjao ga je pomoćnik David Bettoni.

Real je drugoplasirani sa 40 bodova, četiri manje od lidera Atletica, ali i dvije utakmice više od gradskog rivala. S druge strane, Alaves je na 17. mjestu sa 18 bodova.

Alaves - Real Madrid 1:4 (Joselu 59'/ Casemiro 59', Benzema 41', 70', Hazard 45')