Premiership
7

Razigrani Tottenham razbio Everton na Wembleyu

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na Wembley stadionu u okviru 23. kola Premiershipa ekipu Everton rezultatom 4:0.

Obje ekipe pružile su dobru partiju u prvom poluvremenu, ali bolje su se snašli Pijetlovi koji su došli u vodstvo u 26. minuti kada je Son Heung-Min pogodio na asistenciju Auriera.

Tottenham je već u drugoj minuti nastavka udvostručio prednost nakon što je Kane iskoristio dodavanje Son Heung-Mina.

Sjajni Korejanac je mogao u 58. minuti postići svoj drugi gol, ali je pogodio stativu.

Ipak, već u narednom napadu fantastični Kane iskorištava asistenciju Diera i uvećava vodstvo, a konačnih 4:0 postavio je devet minuta prije kraja meča Eriksen iskoristivši dodavanje Allija.

Tottenham je s novom pobjedom zadržao peto mjesto na tabeli Premiershipa, dok je Everton na devetoj poziciji.