Carabao Cup
8

Razigrani Manchester United pobijedio Everton i plasirao se u polufinale

Cavani postiže gol za vodstvo Manchester Uniteda od 1:0 (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Manchester Uniteda plasirala se u polufinale engleskog Carabao kupa pobjedom protiv Evertona u gostima rezultatom 2:0, a heroj Crvenih đavola bio je Edinson Cavani koji je pogodio u 88. minuti.

Manchester United je tokom svih 90 minuta bio bolji protivnik od Evertona, gostujući tim konstantno je prijetio prema golu svog rivala i već u prvom poluvremenu mogli su postići tri ili četiri pogotka, no nisu bili precizni.

Ključni trenutak meča desio se u 88. minuti kada je Martial dodao do Cavanija, a on nakon soloprodora snažno šutira lijevom nogom sa vrha kaznenog prostora i pogađa za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je Martial golom u 96. minuti.

Ranije je prolazak u polufinale osigurao Tottenham koji je sa 3:1 u gostima bio bolji od Stokea, a preostala dva polufinalista su Brentford i Manchester City.