Liga prvaka
315

Raspoloženi Neymar predvodio PSG u gaženju Crvene zvezde

Nogometaši PSG-a opravdali su status apsolutnog favorita protiv Crvene zvezde i slavili su rezultatom 6:1 na Parku Prinčeva.

Susret u Parizu u drugom kolu grupe C ponudio nam je sedam pogodaka. PSG je slavio rutinski protiv Crvene zvezde rezultatom 6:1 ,a da nije bilo raspoloženog Borjana beogradska ekipa se kući mogla vratiti i sa dvocifrenim brojem pogodaka u mreži.

Beograđani su izgledali dobro na terenu samo prvih 20 minuta, a onda je za samo 22 minute primio četiri pogotka.

Neymar je iz slobodnog udarca u 20. minuti pogodio za 1:0, a potom je samo dvije minute kasnije na Mbappeovu asistenciju udvostručio prednost Svetaca.

Cavani je u 37. minuti povisio na 3:0, a potom je Di Maria u 42. na Meunierovu asistenciju pogodio za 4:0.

U 70. minuti raspoloženi Neymar je majstorski jednim potezom izbacio cijelu odbranu Zvezde i dodao loptu Cavaniju koji nesebično asistira Mbappeu za 5:0.

Počasni pogodak Zvezda je postigla u 74. minuti kada je Marin "probio" Areolu i zakucao loptu pored francuskog golmana iskosa sa desne strane.

Neymar je svoju briljantnu partiju zaokružio u 81. minuti kada je ponovo pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 6:1.

Borjanova mreža se ponovo zatresla tri minute kasnije, ali je pogodak Cavanija poništen zbog ofsajda o kojem nije bilo ni govora.

Večeras je u terminu od 18:55 sati odigran i susret grupe D u Moskvi gdje je Schalke savladao Lokomotiv rezultatom 1:0.

Pogodak odluke postigao je McKennie dvije minute prije kraja sureta na Konopljankinu asistenciju.