23

Ramos sa dva pogotka donio tri boda Realu protiv Malage

U 19. kolu španske La Lige Real Madrid je kao domaćin savladao Malagu rezultatom 2:1.

U veoma uzbudljivom meču na stadionu "Santiago Bernabeu" Real je nakon prvih 45 minuta susreta imao prednost od 2:0 zahvaljujući Sergiju Ramosu.

Štoper Kraljeva je najprije nakon Kroosovog kornera sa desne strane u 35. minuti glavom zatresao Kamenijevu mrežu, a samo osam minuta kasnije je također na Kroosovu asistenciju pogodio.

No, prilikom drugog gola Kroos je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, a Ramos je nogom pospremio loptu u mrežu.

Sredinom drugog poluvremena gosti su postigli počasni pogodak. Juan Carlos je sjajno prošao po lijevoj strani i šutirao iskosa, Navas je odbio loptu, a ona se odbila do Juanpija koji postiže pogodak.

Real je mogao i uvećati prednost u nekoliko navrata, a najbolju priliku imao je Ronaldo koji je u 75. minuti pogodio stativu.