3/6 Foto: Armin Herić, fkzeljeznicar.ba
4/6 Foto: Armin Herić, fkzeljeznicar.ba
5/6 Foto: Armin Herić, fkzeljeznicar.ba
6/6 Foto: Armin Herić, fkzeljeznicar.ba
Radnik i Željezničar odigrali su neriješeno 2:2 u prvom susretu četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine igranom u Bijeljini.
Gosti su na otvaranju utakmice zaprijetili preko Zebe i dva puta Lendrića, a najbolji strijelac Premier lige BiH u 20. minuti pogodio je i stativu.

Ipak, Radnik je u vodstvo došao pred kraj prvog poluvremena preko Franića koji se najbolje snašao nakon kornera Bijeljinaca i s rezultatom 1:0 za domaće otišlo se na odmor.

Lendrić je već u trećoj minuti nastavka pogodio za izjednačenje iskoristivši ubacivanje Miroslava Stevanovića s desne strane.

U nastavku utakmice Željo je bio bolji protivnik, ali pola sata prije kraja Obradović ponovo dovodi Radnik u vodstvo.

Nisu dugo domaći slavili. Nakon šuta Lendrića, golman Radnika Lučić odbio je loptu na koju je natrčao Marković i zatresao mrežu domaćih za konačnih 2:2.

Vrijedi istaći da je Zakarić na samom kraju meča promašio penal za Željezničar nakon sjajne intervencije Lučića.