Eredivisie
27

PSV pobijedio Ajax i osvojio titulu prvaka Holandije

Slavlje igrača PSV-a (Foto: EPA-EFE)
PSV je u derbiju 31. kola holandske Eredivisie savladao Ajax rezultatom 3:0 i na taj način je osvojio 24. titulu prvaka Holandije.

Ekipa iz Eindhovena je prije ovog kola bježala Ajaxu sedam bodova, a pobjedom je otišla na nedostižnih plus deset tri kola prije kraja prvenstva.

Pereiro je doveo PSV u vodstvo u 23. minuti nakon gužve u gostujućem kaznenom protoru i zakucao je loptu u gol za 1:0.

Samo 15 minuta kasnije De Jong je glavom pogodio za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Bergwijn u 54. minuti susreta.

Igrači Ajaxa nisu mogli sportski podnijeti poraz i gubitak titule, te su počeli s grubostima zbog kojih je Tagliaficio isključen u 81., a De Jong u 82. minuti susreta, te su Kopljanici susret završili s devet igrača u polju.