0

PSG nezaustavljiv u francuskom prvenstvu

Peta ligaška pobjeda u nizu (Foto: EPA)
Paris Saint-Germain je upisao devetu pobjedu u najjačem rangu francuskog nogometa gdje još uvijek ne zna za poraz. U 11. kolu savladan je Saint-Etienne rezultatom 4:1.

Mrežu gostiju "načeo" je lijevi bek Parižana Layvin Kurzawa kada je u 23. minuti na asistenciju Marca Verrattija pogodio za 1:0 što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu PSG je krenuo još jače. Nakon samo tri minute igre u nastavku, Edison Cavani je pogodio za 2:0, a asistirao mu je Zlatan Ibrahimović. Ovaj dvojac je zamijenio uloge u 67. minuti kada je Šveđanin povisio na 3:0 nakon asistencije Urugvajca.

Gol za utjehu gostiju postigao je igrač PSG-a Marco Verratti u 73. minuti, ali se Italijan do kraja "iskupio" još jednom asistencijom. Ovaj put strijelac je bio Lucas Moura u 87. minuti meča.

PSG sada ima niz od pet uzastopnih pobjeda u ligi i trenutno su jedina neporažena ekipa prvenstva sa omjerom od devet pobjeda i dva remija. Jasno je da su na prvom mjestu sa sedam bodova više od Angersa.

Rezultati 11. kola Ligue 1:

Lyon - Toulouse 3:0 (Darder, Valbuena, Cornet) Cean - Nantes 0:2 (Bammou, Thomasson)

Lorient - Rennes 1:1 (Guerreiro - Grosicki) Angers - Guingamp 0:0 Ajaccio - Nice 3:1 (Pujol, Filippi, Đoković - Filippi autogol) Montpellier - Bastia (Bodebouz, Ninge) Reims - Monaco 0:1 (Silva) Bordeaux - Troyes 1:0 (Ounas) Lille - Marseille 1:2 (Corchia - Batshuayi, Alessandrini) PSG - St. Etienne 4:1 (Kurzawa, Cavani, Ibrahimović, Lucas Moura - Verratti autogol)