0

Ligue 1: PSG s "petardom" ispratio Touluse, Ajaccio se vraća

PSG i dalje bez poraza (Foto: EPA)
Danas je odigrano još šest mečeva 13. kola francuske Ligue 1 u kojem je ubljedljivu pobjedu upisao prvoplasirani Paris Saint-Germain, a Ajaccio je povezao tri uzastopne pobjede.

PSG je postigao prvi pogodak već u šestoj minuti, a strijelac je bio Angel Di Marija. Argentinac je pogodio iz slobodnog udarca što mu je bio prvi slobodan udarac za PSG u ligi.

U 18. minuti na 2:0 povisio je Ibrahimović i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu najprije je u 66. minuti pogodio Lucas Moura, a onda je Ibrahimović ponovo pogodio u 75. minuti. To je bio deveti gol švedskog reprezentativca u ligi i sada je zajedno sa Moukandjom iz Llorienta na vrhu liste strijelaca. Pored toga, Ibrahimović je tako postigao 50. gol za PSG na Parku Prinčeva u Ligue 1.

Konačnih 5:0 postavio je Lavezzi u 78. minuti, a ovo je već četvrti put da Parižani daju pet ili više golova nekom timu od početka sezone 2014/15. do danas po čemu su najbolji u francuskom šampionatu.

Sjajan niz napravio je Ajaccio koji je do 10. kola bio bez pobjede. A onda su, sa današnjom pobjedom nad Reimsom u gostima (2:1), povezali tri pobjede. Istina, to im nije pomoglo da pobjegnu iz zone za ispadanje. Strijelci za Ajaccio bili su Boutaib u 34. i Zoua u 71. minuti. Za domaći tim pogodio je Kyei u 77. minuti.