27

Prvi gol u novoj sezoni Premijer lige postigao Dujaković iz Metalleghea

Siniša Dujaković je prvi strijelac u novoj sezoni BHT Premijer lige. Dujaković je golom iz penala doveo Metalleghe u vodstvo protiv Čelika u 1. kolu nove sezone najvišeg ranga bh. fudbala.

U poprilično teškim uslovima pošto vlada ogromna vrućina u Zenici, Metalleghe je uspio na odmor otići sa vodstvom 1:0.

Pogodio je Dujaković u 45. minuti golom iz penala koji je skrivio kapiten i štoper Čelika Emir Jusić.

Ovo je historijska utakmica za klub iz Jajca koji danas debituje u Premijer ligi.

Čelik je bolje otvorio utakmicu, ali nakon početnog pritiska gosti su zaigrali sve bolje i pred odlazak na odmor uspjeli su pogoditi iz penala.

Čelik je uspio izjednačiti golom Danijala Brkovića u 59. minuti. Asistirao je Goran Popović koji je centrirao sa lijeve strane, a Brković pogodio glavom iz kaznenog prostora.

Mečevi današnjeg rasporeda:

Čelik - Metalleghe BSI 17:00 sati (prijenos na BHT1) Sloboda - Olimpic 18:00 sati (Arena Sport BiH) Željezničar - Sarajevo 20:30 sati (prijenos na Moja TV)