6

Primera: Realu vrh tabele

Cristiano Ronaldo (Foto: AFP)
Nogometaši madridskog Reala savladali su Granadu 2-0 na Santiago Bernabeuu u sklopu 21. kola Primere i tako makar na jednu večer zasjeli na čelo prvenstvene tabele.

Golovima Cristiana Ronalda i Karima Benzeme Real je stigao do svoje devete uzastopne pobjede u službenim utakmicama, a pete uzastopne u Primeri. Zanimljivo, bila im je ovo sedma uzastopna pobjeda bez primljenog pogotka.

Ronaldo je postigao vodeći gol Reala u 56. minuti. Potegnuo je ljevicom s vrha kaznenog prostora između trojice suparničkih igrača i pogodio sam donji ugao Granadinog gola. Kod pogotka, njegovog 22. ovosezonskog (u Primeri), Ronaldu je asistirao Luka Modrić.

Za konačnih 2-0 u 74. minuti Benzemi je asistirao Marcelo. Ronaldo je izbacio Marcela s lijeve strane, a ovaj je nesebično vratio u sredinu gdje potom francuskom napadaču nije bilo teško pronaći put do mreže.